Renkli-Diş-teli
1

Yetişkinlerde Ortodonti Tedavi

Yetişkinlerde Ortodonti Tedavi Yöntemleri

Tedavi yalnızca çocuklar için yapıldığına ilişkin bir yanlışı düzeltmek gerekirse, evet ortodonti tedavi yetişkin ve olgun kişiler içinde söz konusudur ve her yaş grubunda olan kişilerde meydana gelmiş olan çarpaşık dişlerin düzeltilmesinde kullanılır diyebiliriz.

Estetik kaygı yalnız çocuklar için bir sorun oluşturmuyor. Sosyal hayatın daha çok içinde olmaya başlayan kişiler için doğrudan bir iletişim aracı olan dişler, artık günümüzde bakım ve temizliğin yanı sıra titiz bir şekilde görünüm açısından zenginliği de çağırıyor. Bu nedenle yaş grubu fark etmeksizin yetişkinlerde ortodonti tedavi bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor.

Tedavide son yaşanan gelişmelerle birlikte, artık ön dişlere yerleştirilen braketlerin yerini dişlerin arka kısmına yerleştirilen braketler almıştır. Görünüm olarak görünmeyen diş telleri sayesinde tedavi hem daha kolay yapılmakta hem de kişiye ayrıca bir sorun yaratmamaktadır.

Uzaktan bakıldığında fark edilmeyen şeffaf diş telleri ile dışarıdan belli olmadan tedavi devam ettirilirken, herhangi bir diş teli aracını ağızında taşımak istemeyen ve az miktarda çarpıklığı olan kişiler için de belirli aralıklarla değiştirilen şeffaf plaklarda öneriler arasındadır.

Ortodonti fiyatları için http://www.istanbuldishastanesi.org/ortodonti-fiyatlari.htm

admin • 2 Nisan 2015


geri

ileri

Yorumlar

  1. Irmak Tuncludemir 4 Nisan 2015 - 02:41 Cevap

    Iyi geceler , benim ogrenmek istedigim sey sudur fiyat listesini vermissiniz ben lingual tedavi dusunuyorum muayene olmak icin ilk ucret veriyormuyuz ve fiyati nedir?

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *