sgk implant diş
17

SGK implant diş karşılıyor mu?

SGK implant diş İçin Ne Diyor

Pek çok kişi dental tedavi amacıyla devlet hastanelerinden randevu alıyor. Bununla beraber tedavi masraflarının nasıl ve ne gibi durumlarda SGK tarafından karşılandığı yönünde hem soru işaretleri ile karşılaşıyorlar hem de  bilgi eksikliği nedeniyle tedavinin aşamaları devam ederken sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu sorunların en başında ise yaş sınırı nedeniyle ortaya çıkan problemler görülüyor. Yazımızda SGK implant diş karşılıyor mu?  konu başlığı çerçevesinde bilgi alabilirsiniz.

SGK implant diş İçin Ne Diyor? İmplant tedavisi hakkında doğru bilgilendirmeyi nereden alabiliriz peki? Bu sorunun cevabını bizlere Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde bulmak mümkün. Diğer yandan kuruluşumuz ile iletişime geçmeniz halinde de bilgi sahibi olabilirsiniz.

SGK tebliğine göre diş hekimliği fakültelerinde protez, cerrahi ve periodontoloji dallarında görev alan en az birer öğretim üyesinin katılımı şart koşuluyor. Bu şart, bir karar alınacağını ve sınırlı durumlar altında tedavinin gerçekleşmesi için onay anlamını taşıyor.

Randevu sistemi ile çalışan devlet hastanelerinde özellikle on sekiz yaş sınırında olanlar, tedavi için randevu aldıklarında ve tedavi günü hastaneye ulaşım gösterdiklerinde on sekiz yaşını doldurmuş olmaları durumunda tedaviden mahrum olabilecekleri gibi tedavi masraflarını da üstlenmek durumunda kalabiliyor.

Belirli koşullar dışında tedavi masrafını karşılayan SGK, aynı zamanda bu masrafların tamamını da karşılamıyor.

Bazı durumlarda devlet hastanelerinin tedavi yapamaması nedeniyle özel kuruluşlara sevki gündeme gelebilir. Bu gibi durumlar için bilgi sahibi olmak ve randevu için iletişim adresinden kuruluşumuz hizmetlerini öğrenebilirsiniz.

implant diş

implant diş

SGK implant diş karşılıyor mu? Bedelleri ödenmeyen diş tedavilerini sıralamak gerekirse, altın, platin, paladyum+platin kıymetli madenler bulunan maddelerin bedelleri ödenmez.

Kemik içi implantların da bedellerinin ödenmediğini belirtirken, bedeli ödenen tedavileri de sıralamak gerekirse;

Konjenital diş eksikliği durumlarında,

Üst ve alt çenede tek taraflı dişsiz durumlarında,

Diş ile ilgili doku defektleri denilen dudak ve damak yarığı durumlarında,

Mandibuler ve maksiler kemikte aşırı doku kaybının olduğu durumlarda… Cerrahi, protez ve periodontoloji anabilim dallarından en az birer öğretim üyesinin katılımlarıyla oluşacak sağlık kurulu raporunun sonucuna bağlı olarak tedavi masrafları karşılanır.

Diğer yandan protezlerin yenilenme süresine bağlı olarak SGK dört yıl süre şartı getiriyor. Dört yıldan önce değişimi yapılan protezlerin masrafı karşılanmıyor.

Özel sağlık kuruluşları sevki ile tedavi durumunda ise SUT eki Ek-7/B’de yer alan usul ve esaslar dikkate alınır.

İmplant diş İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Bursa, Konya, Eskişehir, Samsun, Konya, Gaziantep, Ordu, Balıkesir, Kütahya, Mersin, Hatay, Erzurum, Erzincan, Diyarbakır, Siirt, Urfa.

İmplant tedavisi Sarıyer, Bakırköy, Kağıthane, Şişli, Beşiktaş, Kadıköy merkez ulaşım noktasında size çok yakın.

Kaybedilmiş doğal dişin yerine yapay diş kökü uygulaması olan implant, bugün bilinen en sağlam ve güvenilir dental tedavidir.

Hastanemizde ÜCRETSİZ İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ UYGULANMIYOR. SGK ANLAŞMASINDAN YARARLANMAK İÇİN DEVLET HASTANELERİNDE HEYET RAPORU GEREKMEKTEDİR.

admin • 30 Kasım 2014


geri

ileri

Yorumlar

 1. TÜLAY ŞİMŞEK 24 Mart 2015 - 11:19 Cevap

  MERHABA
  1998 DOĞUMLU BİR OĞLUM VAR. BEN EMEKLİ SANDIĞINA BAĞLI HALA ÇALIŞMAKTA OLAN DEVLET MEMURUYUM. OĞLUM 2008 YILINDA DEV HÜCRELİ GRONOMOL NEDENİYLE AMELİYAT OLDU. MAALESEF BU AMELİYATDA 2 DİŞİNİ VE ALT DAMAKTA KEMİK KAYBI OLUŞTU. 18 YAŞINA KADAR ÇENE GELİŞİMİNİ TAMAMLAMASI GEREKTİĞİ ANCAK O ZAMAN KEMİK DOLGUSU VE ÜZERİNE İMPLANT APILACAĞI SÖYLENDİ. BENİM MERAK ETTİĞİM BU ÜCRETLERİ DEVLET KARŞILIYORMU. KARŞILIYORSA NE KADARINI KARŞILIYOR. OĞLUM AMELİYATI ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE OLMUŞTU. BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM. EĞER BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİNİZ YOKSA NERDEN ÖĞRENEBİLİRİM.
  TEŞEKKÜR EDER İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

 2. admin 24 Mart 2015 - 16:23 Cevap

  Tülay hanım, konu ile detayları 0 212 213 76 76 Danışma Hattımızdan öğrenebilirsiniz. Geçmiş olsun. Sağlıklı günler dileriz.

 3. Neslihan Kalender 28 Nisan 2015 - 10:53 Cevap

  Tedavim biteli neredeyse yaklaşık olarak bir ay kadar oluyor. İlk andan itibaren gösterilen ilgi nedeniyle tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.

  • admin 14 Mayıs 2015 - 13:15 Cevap

   Neslihan Hanım, tercihinizi bizden yana kullandığınız için teşekkür eder, tekrar geçmiş olsun dileriz.

 4. Cengiz Sahin 7 Mayıs 2015 - 09:55 Cevap

  dişlerimi implant yaptırdım artık rahat bir şekilde yemek yiyorum. çok memnun oldum . hizmet kalitesi ve tedavi süresi kısa sürede agız sağlığımı yeniden kazanmama yardımcı oldu. sanki ana dişimle yemek yiyorum . sıcak soğuk fark etmiyor. hizmetlerinizden dolayı teşekkürler. başarılar dilerim . saygılarımla,
  Cengiz Sahin

  • admin 7 Mayıs 2015 - 10:12 Cevap

   Cengiz bey, yorumunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. İstanbul Diş Hastanesi Halkla İlişkiler Departmanı.

 5. serap 7 Mayıs 2015 - 10:03 Cevap

  Üst çene azı dişimi kaybedeli dört ay kadar oluyor. Acaba çene kemiğimin implant diş için yeterli olduğunu nasıl öğrenebilirim? Bir de tek dişin bana maliyeti ne olur? Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

  • admin 7 Mayıs 2015 - 10:14 Cevap

   Serap hanım, öncelikle geçmiş olsun. Yasa gereği doğrudan sitemiz içeriğinde fiyat belirtemiyoruz. 0 212 213 76 76 Numaralı Danışma Hattımızdan bize ulaştığınız takdirde uzman görüş eşliğinde size ayrıntılı bilgilendirme sağlanacaktır. İyi günler.

 6. uçak bileti 10 Haziran 2015 - 18:06 Cevap

  uçak bileti implant diş tedavisi hakkında 0 212 213 76 76…

 7. bulent 17 Haziran 2015 - 23:24 Cevap

  Slm yukarıda bilgiler yeterli geldi bana 32 diş yaptirmak istiyorum implat ne kadar sürer öğnebilirmiyim

 8. necdet 26 Haziran 2015 - 08:51 Cevap

  Slm 8 implant ve 15 dis civari ust yapi ile ortalama ne kadar zamanda tamamlanabilir agiz yapimiz uygunsa, sehir disindan gelmeyi planliyorum..

 9. mehmet 18 Eylül 2015 - 02:12 Cevap

  ben mehmet azı dişleimin hepsini kaybettim sabit diş takılırmı

 10. hasan karan 24 Eylül 2015 - 12:44 Cevap

  merhaba benim dişim ağrımıyor diş etlerim çekiliyor diş etlerim %25çekilmiş bana implant yapılırmı benim çenem bir birine değmiyor dişlerime ıstığım zaman alt çenem önde alt çenemde dişler düz değil içeriye doğru eğik duruyor bu durumda sgk implant masraflarını karşılarmı
  implant yaptırmak için diş etleri yüzde kaçı sağlam olması lazım teşekkür ederim

 11. hasan karan 30 Eylül 2015 - 08:35 Cevap

  Merhaba benim alt çenem öne doğru çıkık alt çene dişlerimde içe doğru bakıyor dişlerime ıstığım zaman 2 tane dişim birbirine değiyor gerisi değmiyor yaşım 50 benim alt çenem düzelirmi düzelirse kaç lira gider teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *