porselen diş uygulaması
9

Porselen Diş Fiyatları 2016

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Estetik görünümü zenginleştirmek için yapılan porselen diş, görünümünün yanı sıra dayanıklığı ile de tercih ediliyor. Bu kaplama çeşidinde; diş boylarının dengeyi sağlayabilmesi için,  kişiye özel olarak farklılığın sağlanması amacıyla bir milimetre incelikte kesilerek diş üzerine kaplamanın yerleştirilmesi esasına dayalı olarak çalışma gerçekleşir.

Diş kaplamaların genel amacı, güzel görünüm yaratmak ve estetik dokunuş sağlamaktır. Bu işlemlerin sağlıklı yerine getirilmesi de estetik materyallerin işleme dahil edilmesi ile mümkün oluyor.

Estetik kaygının tamamen ortadan kaldırılması da bu uygulama ile mümkündür. Dişlerin tamamının porselen ile kaplanması zaman darlığı nedeniyle ortodontik tedaviden vazgeçilmesine neden olabilir, bu gibi durumlarda tamamını porselen ile kaplamak  mümkün olduğu gibi çeşitli kaplama tedavi yöntemleri de bulunuyor. Uygulama diş ve ağız yapısına uygun olarak yaklaşık bir milim tıraşlama işlemi ile yapılıyor.

Porselen diş fiyatları 2016 yılı piyasa verilerine göre ortalama 500 Tl dolayında gerçekleşmiştir. Güncel ücretlendirme için 0 212 213 76 76 telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

porselen diş

Hangi durumlarda porselen kaplamalar uygulanır ?

Diş desteğini kaybetmiş çene yapılarında yeni diş gereksinimi doğar. Zayıflık yaşamış olan dişlerin sağlamlaştırılması için kaplama işlemi gereklidir. Porselen diş restore çalışma ile dişler sağlamlaştığı gibi, estetik görünüm kaygısı yaşayanlar için de önemli bir adımdır.

Çürüme yaşamış, sararmış veya kırılmış dişlerin tedavisinde kullanılan kaplama, diş implant üst kısmını oluşturur. Dolgu kaplama ile konuşma, yemek tüketimi gibi hayatın olmazsa olmazları da daha sağlıklı bir işleyiş kazanır.

Porselen Diş Kaplama Nedir?

Kullanılan malzeme  gereği porselen kaplamalar kalite farklılığı gösterir. İlk aşamadan son aşamaya kadar tüm işlemlerde fiyat farklılığına neden olması, bir anlamda kaplama fiyatlarının belirlenmesini oluşturur.

Dişten dolayı yaşamış olduğunuz rahatsızlık sonrası uygulanacak kaplamanın belirlenmesi için doktorunuzla ortak karar verebilirsiniz. Bugün diş hekimliğinde gelinen noktaya baktığımızda, ağız sağlığı için metal destekli malzemelerin daha uzun ömürlü olması nedeniyle seçimlerde yer alırken, diğer yandan estetik görünüm nedeniyle porselen kaplamalar günümüzde en çok tercih edilen tedavi yöntemidir.

Metal kaplamalara göre daha estetik olan porselen diş genelde iki veya üç seans bitiminde gerçekleşen bir süreç ister. Bu noktada asıl önemli olan kaplamaların laboratuvar aşamasıdır. Çünkü diş kaplama işlemi dişin ergonomisinin sağlanmasından daha kısa sürmektedir. Laboratuvar aşamasında diş tamamen ağız yapısına uygunluk gösterecek ince ayar sürecini gösterdiği için biraz daha uğraş gerektiren bir çalışmaya neden olur.

Öncelikle doktorunuz tarafından diş ölçüleriniz alınır. Proteze uygun olması için bir milim kesim işlemi için laboratuvara gönderilir. Tam uyum sağlayacak kalıp için çalışma yapacak laboratuvar çalışması devam ederken sizin dişçi koltuğunda geçireceğiniz zaman ise oldukça kısıtlıdır. Doğru ölçümün ağız yapınıza uygunluğu için gerekirse bir seans daha dişçiye ziyarette bulunabilirsiniz.

Diş kaplama işleminin ardından dişlerinizin hassasiyetini korumak ve zarar görmelerini engellemek için sert cisimleri kırmamanız gerekir. Pek çoğumuzun elbette çok sevdiği ceviz, fındık gibi yiyeceklerden uzak durmak, mümkünse kabukları ayıklanmışları tüketmek gerekir.

Temizlik konusunda ise porselen diş de yine aynı duyarlılığın devamını ister. Günde en az iki kere fırçalamak, diş ipi kullanmak, gargara yapmak da temizliği ve kaplamanın sağlığı için gereklidir. Bütün bunların yanı sıra üç ve altı aylık dönemlerde kontrole gitmek ise ayrı bir önceliktir.

Porselen Köprü Diş Nedir ?

Köprü diş, diğer dişlerin kesim işlemi ile birlikte kaplama yapılacak dişe destek sağlanması misyonunu görmedir kısaca. Kaplama yapılacak dişin önünde ve arkasında bulunan dişler önce  kesilir ve kaplama yapılacak dişe dayanak olur. Bu çalışma genelde  çene yapısı ile alakalıdır. Bir diş eksiği çökme durumu yaratacağından daha yaşlı görünmeye neden olabilir. Bu gibi durumlarda köprü çalışması aradaki boşluğun doldurulmasıdır, köprü diş uygulaması ayrıca yılda en az bir kere doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Metal destekli porselen kaplamaların avantajları hangileridir ?

Diş dokusuna fayda sağlayan nikel ve krom alaşımları barındıran metal destekli porselen kaplamalar, özel herhangi bir metal veya element içermez. Ancak bu uygulamalar ön dişlerde pek uygulanmadığı gibi, estetik görüntü bozukluğuna da neden olabilmektedir.

Porselen diş İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana,Trabzon, Bursa,Konya,Eskişehir,Samsun

İmplant diş hakkında http://www.istanbuldishastanesi.org/implant-dis.htm sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Porselen Köprü Diş

admin • 3 Aralık 2014


geri

ileri

Yorumlar

 1. serap t. 2 Ocak 2015 - 15:22 Cevap

  porselen diş kaplatmak istiyorum ortalama bir süre verebilir misniz?

 2. Azem 28 Mayıs 2015 - 21:01 Cevap

  Merhaba, ben bir kaç bilgi almak için yazıyorum yardımci olursanız sevinirim.
  Annemin üst ve alt cene dişlerini köprülü porselen yaptırmayı düşünüyorum, üst cene dişlerinde çok eksiklik var çiğnemede çok zorluk çekiyor üst taraftı. Önlerinde olan sanada 6/7 dişleri sağlam duruyor altlarında ise 3/4 eksik Dişi var sadece.
  Şuan Erzincan’dayız lakin yakında İstanbul’a geleceğiz geri. Bana ortalama bir fiyat söylerseniz ve benim içinde uygun olursa gelip hemen randevu almak istiyorum.

  Saygılarımla

 3. uçak bileti 12 Haziran 2015 - 15:12 Cevap

  Erzurum’da oturuyorum ve dişlerime porselen kaplam yaptırmak istiyorum. Hastanenizin namını çok duydum, acaba uçak bileti alıp gelsem, işim gereği fazla zamanım yok, tedavi kaç gün sürer?

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *