ortodontist uygulama fiyatı
3

Ortodonti Fiyatları 2016

Ortodonti Fiyatları Tarifesi

Tedavinin uygulama şekli ve kullanılan malzeme ortodonti fiyatları açısından önemlidir. Kişiye özel olarak belirlenen bu fiyatlar ayrıca Türk Hekimler Birliği tarafından tarife ile de belirlenirken, 2015 yılı tarifesine göre iki bin lira ile beş bin lira arasında değişiklik gösteriyor.

Tarifede yer alan fiyatlar müşteri bilgilendirmesine aracı olup, gerçek fiyat belirlenmesi ancak muayene sonrasında ortaya çıkıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi fiyat tam olarak doktorunuz ile yapacağınız görüşme sonrasında netlik kazanacaktır.

Ortodonti Fiyatlarının Belirlenmesi

Aslında ortodonti tedavisi kişiden kişiye değişiklik gösterecek tedavi seçenekleri demektir. Kimi hastada köprü kullanımı yeterli olurken, kimi hastaya ise diş teli uygulaması yapılması fiyatlarda değişikliğe neden olacaktır. Tamamen çene kemiği, diş çürüğü ve benzeri diğer nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösteren tedavi uygulamaları fiyatlarda değişkenliği de beraberinde getirirken, sürenin de önemi büyüktür. Örneğin, köprü tedavisi çok kısa sürede gerçekleşirken diş teli gibi bir uygulama ise ortalama iki yıllık bir tedavi devamlılığı gerektirebilir. Bu gibi durumlar ortodonti fiyatları açısından değişik rakamların oluşmasına neden olur.

Ortodonti tedavinin içeriğinden de biraz bahsetmek bu uygulamanın hem hangi alanları kapsadığını bilmenize yardımcı olacak hem de fiyat konusunda görüştüğünüz kurum hakkında daha kolay değerlendirme yapmanıza yardımcı olacaktır.

Tedaviyi bir örnekle açıklamak gerekirse; birinci büyük azı dişinin daha önceden sağlık problemleri nedeniyle çekilmiş olduğunu varsayalım. Bu hastamızın ağız yapısında zamanla dişin yarattığı boşluk nedeniyle diğer dişlerin baskısı günden güne artacaktır. Bu baskı ilerleyen dönemlerde çeşitli rahatsızlıkları da beraberinde getirecektir. Örneğin diğer dişler arasında boşluk olabileceği gibi dişlerde çarpıklığın meydana gelmesi ve dolayısıyla estetik açıdan görünümde bozukluk olması, ilerleyen dönemlerde yaşanacak bir olay olarak karşımıza çıkacaktır. Temizliği ve bakımı zor olan çarpık dişler, aynı zamanda kişide öz güven kaybına neden olacak, zamanında tedavi edilmeyen diş kaybı da ortodontik tedavinin zorunlu bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmasına vesile olacaktır.

Ortodonti Fiyatları Neden Değişir?

Estetik her ne kadar bu durumların yaşanmasında en son öncelik olsa da, insanlar bu sorunu dişlerinde meydana gelen çarpıklıkları fark ettiklerinde tedavi yolunu seçiyorlar. Aslında çene kemiğindeki değişiklik, yemek tüketiminde yaşanan zorluk, konuşma becerisinde zaman zaman ortaya çıkan sorunlar daha önemlidir. Bu önemin farkında olanlar ortodonti fiyatları hakkında da hemen araştırmaya girişiyorlar.

Bir başka örnek vermek gerekirse, yine sağlık sorunu nedeniyle çekilmiş olan alt azı dişin yarattığı boşluğu hemen üst çenede aynı hizada bulunan azı diş kapatmaya başlayacaktır. Günden güne aşağıya doğru uzayacak olan bu dişin tedavisi ise diş telleri ile önleniyor. Dolayısıyla implant gibi bir uygulamaya göre çok daha uzun süreli bir çalışma ortaya çıkıyor, bu da fiyatların neden değişkenlik gösterdiğinin bir aracı oluyor.

Ortodonti tedavisinin gerekliliğinden bahsederken, çarpık durumda olan dişlerin temizliğinin zor olduğundan da bahsetmek gerekir. Temizliği normal dişlere göre daha uzun ve daha zor olan bu sağlıksız dişler aynı zamanda ilerleyen dönemde bazı rahatsızlıkların meydana gelmesine de neden olur. Zamanla diş etinde hassasiyet artacak ve çeşitli rahatsızlıkların dişlerden sonra diş etlerinde de oluşmaya başladığı görülecektir. Ayrıca önceden oluşmuş diş eti sorunlarının da ortadan kalkması için ortodonti tedavisi bir önceliktir.

Alveol kemiğinin çekilmesine karşı bir önlem olan bu tedavi ile daha sağlıklı dişler, diş eti ve ağız yapısına ekonomik ortodonti fiyatları 2015 çerçevesinde sahip olabilirsiniz. Yerlerine sabitlenmesi gereken sekonder malokluzyon (ikincil diş bozukluğu) ise dişlerin ömürlerinin uzaması için gerekli olan bir çalışmadır.

 

ortodonti fiyatlari

ortodonti – Ortodonti Fiyatları

Bu tedavi uygulamasının son aşaması ise braketlerin çıkarılması ile gerçekleşir. Geriye ise yalnızca pekiştirme dönemi dediğimiz işlem kalıyor. Bu dönem diş etinin kemik ve kaslara tekrar adaptasyon sağlama dönemidir. Hasta için bu dönemin önemi ise büyüktür. Titiz ve dikkatli bakım gerektiren bu dönemde, dişlerin eski bozuk yapılarına dönmelerine engel olmak gerekir. İyi tatbik edilmeyen bu dönemde diş sorunlarının tekrar yaşanması da söz konusu olacaktır. Pekiştirme apareyini kullanmak ise iyileşme sürecine göre değişkenlik gösterir. Hastaların şunu unutmaması gerekir; pekiştirme apareyi ağızda ve kullanımı devamlı olduğu sürece etkili olur.

Tedavi süreci, uygulamalar ve fiyatlar hakkında tüm detayları İstanbul Diş Hastanesi uzmanlarından kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bizi ziyaret etmenizin yanı sıra telefonlarımız aracılığı ile de sizlerin yanınızdayız. Her türlü düşünce, yorum, soru ve önerilerinizi bekliyoruz. Bizlere günün yirmi dört saati, haftanı yedi günü ulaşabilirsiniz. Hizmetimiz kalitesinden ve müşteri ayrıcalığı için ekonomik fiyat politikamızdan yararlanınız.

İstanbul; Şişli, Beşiktaş, Kadıköy, Beyoğlu, Sarıyer,Kağıthane ortodonti… Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Adana, Gaziantep, Muğla, Bursa, Eskişehir, Sivas, Artvin, Kocaeli, Adapazarı, Sakarya, İzmit, Zonguldak ortodonti.

admin • 28 Kasım 2014


geri

ileri

Yorumlar

 1. medine 18 Haziran 2015 - 18:25 Cevap

  Merhaba ben medine. Ben dişlerime zirkonyum kaplama yaptirmak istiyorum 14 dişime 6 yukarı ön 8 aşağı altta zirkonyum kaplama yaptirmak istiyorum ama yani ne denli kalite ve güvenlilik söz konusu
  Ve 14 dişime ne kadar ödemem gerekiyor euro olarak ve ne kadar surer cunku yurt disindan geliyorum cevabinizi bekliyorum
  Teşekkürler

 2. Murat kılıç 6 Temmuz 2015 - 12:06 Cevap

  Üst orta dişime tel tedavisi yaptırmak istiyorum ayrıca bir dis te implant olacak

 3. sultan 18 Ekim 2015 - 01:09 Cevap

  merhabalar ben ortodonti tedavisi olmak istiyorum.Üst kisimda tek disim yamuk,alt kisimda ise 3 yamuk disim var.ortodonti tedavisi ile düzelmesini istiyorum.fiyat hakkinda bir bilgi almam münkün mü acaba?simdiden cok tesekkürler..

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *