lamine diş ücretleri
2

Lamine Diş Ücretleri 2016

Diş sağlığına önem geçmiş yıllara göre daha çok ön planda kendini gösteriyor. Özellikle ön diş tedavisi olarak bilinen lamine diş, sadece diş eti tahribatı gibi durumlarda uygulanmayan, bununla birlikte ışık geçirgenliğini ince tabakası ile gerçekleştirirken, küçültme işlemi uygulanmayan bir tedavi olarak karşımız çıkıyor. lamine diş ücretleri 2016  yılında ilgi çerçevesinde önem içeren konulardan biri olarak bu tedaviyi yaptırmak isteyenlerin ise sürekli araştırdığı bir başka öncelik. Tedavinin fiyatları ve nasıl bir süreçten geçtiği konusunda tüm değerlendirme ve ayrıntıları bu yazımızda bulabilirsiniz. Merak edenler için aşağıda tedavinin ilk aşamasından son aşamasına ve tedavi sonrası bakım hakkında uzman hekim görüşlerini de takip edebilirsiniz.

Lamine Diş (Laminate) Nedir?

Dişteki renk dengesinin korunması ya da renk değişiminin önüne geçilmesi olarak adlandırılan uygulamanın diğer adı lamianate veneer ismiyle literatürde geçiyor. Tedavi aynı zamanda belirli bir dereceye kadar şekil düzenlemesini de içeriyor. Uygulama daha çok kahve, sigara ve çay gibi tüketimler nedeniyle dişlerde renk değişimi yaşamış kişilerin, diş beyazlatma çalışmasından istedikleri verimi alamamaları üzerine gerçekleşiyor.

Tedavinin kullanılmasına neden olan diğer durumlar ise; bleaching gibi yöntemlerde fayda sağlamayan diş beyazlatma işleminin devralınmasına öncülük ederken, flor ve antibiyotik nedenlere bağlı oluşan lekelerin giderilmesinde kullanılır.

Diestema denilen ayrık dişlerin birleştirilmesinde de etkin rol oynayan bu tedavi, aşınma göstermiş ve kırığı mevcut olan dişlerin yeniden yapılanmasında da kullanılıyor. Çarpık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde önemli derecede rol oynayan teknik,diğer yandan rengi bozulmuş ve deforme yaşamış dişler için de öncelikli tedaviler arasında yer alıyor.

Tedavinin artılarından da bahsetmek gerekirse; beyazlığının yanı sıra pürüzsüz dişlere sahip olarak pürüzsüz gülüş sağlayacağını söyleyebiliriz.

Kimler Lamine Tedavisi Alabilir?

Bu soruya her hangi bir yaş grubunu dahil etmeden yukarıda saydığımız nedenlere bağlı olarak şikayeti olan herkesin bu tedaviden faydalanabileceğini söyleyebiliriz.

Uygulama Nasıl Oluyor?

Öncelikle dişlerde temizlik işlemi ile başlanıyor. Artıklar temizlendikten sonra ölçü işlemi ile dişlerin tam kopyası elde edilir. Dişinize yapıştırılacak olan porselen malzeme hazırlığının ardından yapıştırıcı maddenin kullanılması ile tedavi gerçekleşir.

Yüksek kalite porselenden imal edilmesinin yanı sıra iyi bir bakım sonrasında yıllarca kullanabileceğiniz lamine diş ücretleri de ekonomik açıdan sizin için bir tasarruf oluşturur. Ayrıca belirtmek gerekir ki,tedavi sonrasında uygulamanın uzun ömürlü olması için bakımın yanı sıra tırnak yemek, sert gıdalar tüketmek gibi alışkanlıklardan uzak durmak gerekiyor.

Tedavinin avantajlarına da değinmek gerekirse; kısa süreli tedavi avantajı ile dişleriniz anında sağlığına kavuşur. Bozulmayan renk özelliğinin yanında sağlamlığı ile de istediğiniz sonucu yakalayabileceğiniz bu uygulama ile dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan estetik görünümünüzü zenginleştirebilirsiniz.

Uygulama sayesinde sigara,çay ve kahve gibi tüketimlerde renk değişiminin gerçekleşmediği de ispatlanmıştır. Materyal olarak kırılganlık özelliği olsa da çekme ve germe gibi durumlara karşı dirençlidir.

Hassas bir teknik uygulama olması nedeniyle teknik alt yapısı kuvvetli klinik ve laboratuvara sahip ünitelerde tedavi edilmesi gerekir.

Diş aralarının doldurulmasında ve dişleri hizalamak için kullanılan tedavi aynı zamanda çok ekonomik fiyatları ile de dikkat çekiyor. Sıfıra yakın tıraşlama yapılan uygulama, ilk tedavi ile son tedavi arasında ortalama olarak 5 günde gerçekleşiyor. Tırnak eti kalınlığında kesim işleminin gerçekleştiği ilk randevudan sonra laboratuvar aşaması devam uygulamanın son ayağı olan ikinci randevuda ise kaplamanın yerleştirilmesi yapılıyor.

admin • 15 Şubat 2015


geri

ileri

Yorumlar

  1. 34numara 30 Mart 2015 - 14:01 Cevap

    Uygulama yapılmadan önce uygulama yüzümüzde ağız yapımızda nasıl durduğunu daha önceden görme imkanı varmıdır

  2. kurye 26 Mayıs 2015 - 22:18 Cevap

    Kısa süreli tedaviden amaç nedir acaba? kurye

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *