İmplant Diş

Ucuz İmplant Diş

İmplant Diş Uygulaması - Ömürlük Garantili

Ağzın kaybolan estetik yapısını geri kazandırmak ve işlevselliğini yerine getirmek için uygulanması gereken bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde uzun zamandan beri şikayetçi olunan bu konuların ortadan kısa süre içinde kalkması sağlanır. Basit bir işlem olduğu için herkesin uğrak noktası haline gelen tedavi çeşitlerinden biri olmuştur. Diğer kullanılan yöntemlere göre,daha güvenilir bir sonuç vermektedir.

Ana maddesi titanyum olan madde, ağız yapısına uyum gösteren bir yapıya sahiptir. Vida şeklinde olan bu uygulama, eksik olan kısmın yerine kullanılır. Bu sayede ağızda meydana gelmiş kırık ve eksiklik gibi sorunlar ortadan kalkmış olur. Ağrı ve sızı duyulmayan bu yöntem son derece gelişmiş özelliklere sahiptir. İmplant adı verilmiş olan vidaların da diş bölgesine yerleştirilmesi lokal aneztesi ile yapılır. Tabi hekimin kararına göre anestezinin şekli genel olarak değiştirilebilir.

Uygulama öncesi hastanın bu uygulamaya ne kadar uygun olduğuna bakılır. Ancak bu aşamadan sonra uygulamanın yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Çene kemikleri incelenen hastalar bu uygulama için ideal olursa, kendileri içinde var olan yöntemlerden biri seçilerek tedaviye başlanır.

Uygulamanın Yapılışı:
İmplantın yapılışı öncesinde hastanın genel olarak sağlık taramasından geçirilmesi söz konusudur. Ağız içinde yapılan taramalardan sonra, hastanın hangi uygulamaya daha çok ihtiyacı olduğuna bakılır. Eğer bu hasta için en uygun seçenek olursa, uygulamanın yapılmasına engel olacak şeylerin araştırılmasına geçilir. Ağız içi hastalıklar gibi durumlar, işlemin yapılmasının önündeki en büyük engeldir. Hastanın bu tarz bir hastalığa sahip olduğu öğrenilince öncelikle bunların tedavisine başlanmalıdır. Eğer hastanın bu tarz bir sıkıntısı yoksa, o zaman bu tedaviye geçilebilir.

İşlemin ilk adımı plak ve tartar temizliğidir. Bu yöntem sayesinde daha sağlıklı sonuçların ortaya çıkması mümkündür. Bu aşama tamamlandıktan sonra, vida için araştırmalara geçilir. Vidanın yapılacağı bölgeye bakılarak, bu şekilde çapın belirlenmesi sağlanır. Çap belirlendikten sonra, kesi yöntemi ile uygulamanın yapılışına geçilir. Vidanın çene kemiğinin içinde bir yuva oluşturabilmesi adına, kesi yöntemi uygulanır. Diş etinden alınan kesi sonrasında vidanın buraya yerleştirilmesi sağlanır. Protezlerin yerleştirilmesi ise hemen olmaz. Bunun için üç ay gibi bir süre beklemek gerekecektir. Ancak bu sürenin sonunda protezlerin bu maddeye yerleştirilmesi söz konusu olur.

Uygulama Size Ne Sağlar?
Günümüzdeağız için uygulamalar arasında şüphesiz ki en popüleri bu yöntemdir. Bu uygulama sayesinde pek çok insanın hayalindeki görüntüye kısa yoldan ulaştığını söylemek doğru olur. İşte bu uygulamanın bazı avantajları:
• Estetik ağız yapısına sahip olmanızı sağlar.
• Doğal bir görünüm verdiği için, gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.
• Kırık ve eksiklikler için harika bir çözümdür.
• Bozulan çiğneme fonksiyonlarının geri getirilmesini adına kullanılan önemli bir yöntemdir.
• Daha sağlıklı ağız yapısına sahip olmanız için ideal bir yoldur.