diş teli ücretleri
3

Diş Teli Ücretleri 2016

2016 Diş Teli Ücretleri Nedir?

Pahalı olarak adlandırılan diş teli ücretleri, daha ekonomik fiyatla tedavinin gerçekleşmesi için sıkı bir araştırmayı da gerektiriyor kuşkusuz. Sosyal hayatın gün geçtikçe daha çok içinde olan biz insanlar için diş görünümünde aranan özelliklerde şartlara bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Kimi zaman küçük bir dental operasyon yeterli olurken, kimi zamanda ortalama iki yıl sürecek ortodonti tedavisi sonrasında beklentimiz olan görünüme kavuşmak mümkün olabilir.

Sağlık sorunu olarak görülen eğri dişler, gerek diş sağlığı açısından önemini korurken, gerekse estetik kaygıyı da beraberinde taşıyor. Ortodonti tedavileri Sağlık Bakanlığınca belirlenen tarife üzerinden il ve ilçelere göre değişkenlik gösteriyor.

Tedaviyi kuşkusuz etkileyen faktörler bulunuyor. Bu faktörler arasında ön başlıcaları; şeffaf porselen braket tedavisi, klasik braket tedavisi, lingual braketler ile tedavi ve şeffaf plaklarla telsiz braketsiz tedavi diş teli ücretleri farklılığının başlıcalarıdır.

Değişim gösteren tedavide fiyat aralığı ise iki bin Türk Lirası ile yedi bin Türk Lirası arasında seyrediyor. Bununla birlikte Sağlık Bakanlığına göre ortodonti tedavi zorunlu tedavi olarak ele alınmayıp, özel talebe göre tedavi tercihi sınıfında değerlendiriliyor. Devlet hastanelerinde yaş sınırı olarak diş teli uygulaması sekiz yaş altına yapılmıyor. Yaş sınırı on sekiz ve üzeri ise parasız tedavi olanağı da bulunmuyor. Sekiz ile on sekiz yaş arasında tedavi talebinde bulunanlara ise bin Türk Lirası civarında fiyat çıkarılıyor. Diğer önemli bir konu ise; randevu sistemi ile çalışan devlet hastanelerinde bazen sıra gelmesi uzun bir süre alabiliyor. Bu gibi durum karşısında ise on sekiz yaş sınırına takılan ve bir şekilde gün hesabı nedeniyle yaş sınırını aşanlar sosyal güvenlik hakkından mahrum kalarak ücretli tedavi ile karşı karşıya kalabiliyor.

Yıllık olarak tarife ile belirlenen tedavinin 2014 yılı listesini 2015 yılına oranladığımızda ortalama olarak yüzde on dolayında bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Son güncel tarife listesini ise en kısa sürede sitemizden geçmiş yıllarda olduğu gibi duyuracağız.

admin • 10 Mart 2015


geri

ileri

Yorumlar

  1. enes 11 Mayıs 2015 - 20:35 Cevap

    Sadece üst dişlerim çarpık köpek dişlerim öne çıkmış 18 yaşındayim tahmini ne kadar olur tel fiyatı

  2. Şaban 30 Haziran 2015 - 15:19 Cevap

    bir diş teli son fiyat nedir, bilgi verir misiniz.

  3. selcan kalyoncu 1 Eylül 2015 - 13:52 Cevap

    Çenemin gorunumunden rahatsizim alt cenem ileride ve yamukluk var bana tel tedavisi uygun olur mu

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *