Diş Teli

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş yapısında genetik veya farklı nedenlere bağlı olarak bozukluklar meydana gelebilir. Bu çarpıklık ve bozuklukların giderilmesi adına kullanılan yöntem ise tel tedavisidir. Bu aygıtlar sayesinde meydana gelmiş sorunların giderilmesi sağlanmış olur. Braket adı verilen bu metal parçalar, bölgenin hemen üzerine yapıştırılır. Braketlerin içeriğinde pek çok ark teli bulunmaktadır. Bu tellerin de sağlamış olduğu kuvvet sayesinde, ağızda meydana gelen bozuklukların giderilmesi sağlanır.

Bu tellerin ağızda tutulma süresi ise, iki yıllık bir süre dilimini kapsar. Genel olarak her hastanın ihtiyacı olan tedavi şekli farklı olduğundan dolayı, bu sürede azalmalar veya artmalar meydana gelebilir. Yetişkin hastalarda ise, bu iki yıllık sürede artışların görülmesi kesindir.

Bu Uygulamanın Avantajları:
Yaşayanların sağlık adına en çok şikayetçi oldukları konulardan biri olan çarpıklıklar, başka yöntemler ile de tedavi edilebilir. Ama bu yollar aşındırma tekniğinden dolayı bazı sorunlar meydana getirebilir. Bu aşındırma tekniği geri döndürülemez bir uygulama olduğu için, hastaların belki de daha çok şikayetçi olacağı bir konu meydana gelecektir. Bu yüzden çarpıklık ve bozuklukların giderilmesi açısından en sağlıklı tedavi şekli diş teli uygulaması olarak bilinmektedir. Bu yöntem sayesinde doğal görüntülerinde bozuklukların oluşması da engellenmiş olur. Aynı zamanda aşındırma yöntemi gibi bir yöntem denenmeyeceği için, boyutlarında herhangi bir sorunun ortaya çıkması mümkün değildir. Bu şekilde bozuklukların giderilmesi sağlanmış olurken, görüntülerinde de herhangi bir sorunun olması bu şekilde önlenmiş olur.

Sonrasında Bunlara Dikkat:
Bu tedaviyi geçiren hastaların mümkün olduğu kadar bunlara uyması gerekecektir. Bunlara uyulmadığı takdirde tedavinin şeklinde sorunlar meydana gelebilir. Bu yüzden bu tedavi oldukça zorlu görüntülere sahip olabilir.
• Tedavinin ardından ilk olarak ağız bakımına dikkat etmek şarttır. Bu kişiler için herkesten çok ağız bakımı ilk sırada olmalıdır. Çünkü braketlerin durumu sürekli hijyen ihtiyacını ortaya çıkarır. Düzenli hijyenin sağlanmaması pek çok hastalığa davetiye çıkarabilir.
• Diş teli sonrası beslenme, dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri haline gelecektir. Özellikle bu dönemde yumuşak ve kabuklu yiyeceklerin tamamının bırakılması gerekir. Yine yumuşak meyvelerden uzaklaşmanız gerekirken, kabuklu yiyeceklerden de bir süre boyunca uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz.
• Bu tedavinin ardından bir süre sporla vedalaşmak gerekecektir. Çünkü ağır türdeki sporların ağız bölgesine zarar verebilme ihtimali vardır. Bu yüzden başta futbol olmak üzere, basketbol, voleybol gibi sporlardan tamamen uzaklaşmak gerekir.
• Braketlere yapışacak çok fazla gıda olacağından dolayı, tüketimden önce iyi karar verilmelidir. Sakız ve şeker gibi yiyecekler kesinlikle hastalar için yasakken, bunlara bazı yiyeceklerin de eklenmesi söz konusu olabilir.
• Ayrıca fırçalama şeklinize de yeniden göz atmanız gerekir. Çok sert bir fırçalama tekniği bu dönemde tamamen yasaktır. Daha yavaş ve özenli olarak fırçalanmaya çalışılmalıdır.