sosyete discisi

Diş Sağlığı

Diş Sağlığı

Genel sağlığın korunması ve devamlılığında ağız ve diş sağlığı önemi gün geçtikçe ortaya daha çok çıkıyor. Pek çok rahatsızlığın nedeninin ağız sağlığına gösterilmeyen önem veya dikkatsiz bakım sonucu ortaya çıkan ağız ve diş rahatsızlıkları olduğu artık kesin olarak biliniyor. Kalp-damar, böbrek sorunu ve akciğer rahatsızlıklarının çoğu nedeninin aynen apse olduğu gibi.

Ağız sağlığı ihmale gelmeyecek şekilde ciddiyetle ve disiplinle ele alınması gereken bir öncelik olarak karşımızda dururken, pek çok birey ne yazık ki rahatsızlıkla karşı karşıya kaldığında tedavi için hareket ediyor. Belki de kendimize yaptığımız en büyük haksızlık budur. Korumamız altında bulunan sağlığımızı kendi ihmalkarlığımız sonucu tehlikeye atıyoruz. Bu da ilerleyen dönemlerde ağız sağlığının yanı sıra diğer sağlık problemlerinin de zamanla ortaya çıkmasına vesile oluyor.

Genel sağlık konusunda olduğu gibi diş ve ağız sağlığı konusunda da en azından bilgilenme de önemli yer tutuyor. Bilgi dahilinde olan her şey kontrolü gerektirdiği gibi önlem alma ve tedaviye başlama hareketliliğini de yerine getiriyor. Bu nedenle bilgi sahibi olunduğunda ancak sağlığın korunması için eyleme geçiş gerçekleşiyor.

Günümüzde diş ve ağız sağlığı için oldukça gelişme göstermiş bir teknolojinin yanı sıra uzman hekim kadro genişliği de önemli bir avantaj. Yalnızca diş ve ağız sağlığı bakımı konusunda dünya genelinde inanılmaz bir sektör üretimi ve akabinde geliştirici araştırma çalışmaları bulunuyor. Elbette diş bakım sektörünün dışında da önemli gelişmelere her geçen gün şahit oluyor. Diş fırçası, diş ipi, arayüz fırçası ve gargara diş ve ağız sağlığının önemini kabul edenler tarafından günlük hayatın ayrılmaz birer parçası durumunda. Diğer yandan teknolojik sürekli yenilenme ise diş estetiğinin yanı sıra uzun ömürlü sağlık diş kazanımı için de önemli bir ivme kazanarak insanlara her gün yeniliklerini yansıtıyor.

Daha güzel görünümlü dişlerin yanı sıra ömür boyu garanti sunacak dişlere kavuşmanın da formülü hastalara sunuluyor.

Ağız sağlığının temelinde diş sağlığı yatıyor. İstanbul Diş Hastanesi olarak bu konuda sizlere web sitemiz üzerinden genel bilgilendirmelerimizi sürekli olarak duyuruyoruz. Ağız sağlığı genel kurallarından başlayarak, bakım ve kontroller hakkında sürekli uyarılarımızı yaparken, doktor kontrolünün önemine de devamlı olarak değiniyoruz.

Günümüzde diş sağlığı kadar diş görüntüsü ve sağlıklı gülüşler için bakım da ayrı bir önem taşıyor. Toplumsal bilincin daha çok artması için sürekli olarak tüm yayın organlarını kamuoyunu bilgilendirmek için kullanan İstanbul Diş Hastanesi, aynı zamanda hizmet sürekliliği ile her İstanbullunun kolayca ulaşım gerçekleştirebileceği bir hizmet ağını sağlık alanında eksiksiz hizmet sunumu gerçekleştiriyor.

Haftanın yedi günü günün yirmi dört saati hizmet veren kuruluşumuza, özellikle diş sorunlarının en çok şikayet konusu olduğu gece saatlerinde de ulaşabilirsiniz. Merkez ve merkeze bağlı sağlık birimleri ile profesyonel hizmet veren İstanbul Diş Hastanesi, nitelikli hizmetlerini ilk karşılamadan uğurlamaya kadar güler yüzlü personel ve teknolojik üstünlüğü bulunan teknik cihaz desteği ile gerçekleştiriyor.

Bizimle direk iletişime geçmek için lütfen telefonlarımızı not alınız. Detaylı bilgi için http://www.istanbuldishastanesi.org/nobetci-disci.htm sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

admin • 30 Aralık 2014


geri

ileri

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *